Обчислити скільки грам спирту утвориться при спиртному бродінні 370 грам глюкозу шо містить 8%

домішок

Ответы на вопрос

Отвечает Константинова Ксюша.

Ответ: 173,88 г

Дано:

m'(C6H12O6) = 370 г

ω(дом.) = 8%, або 0,08

Знайти:

m(C2H5OH)-?

Объяснение:

M(C6H12O6) = 180 г/моль

М(С2Н5ОН) = 46 г/моль

m(C6H12O6) = m'(C6H12O6)-m'(C6H12O6)*ω(дом.) =

= 370 г - 370 г*0,08 = 340,4 г

n(C6H12O6) = m/M = 340,4 г/180 г/моль = 1,89 моль

Складаємо РХР:

С6Н12О6 ⇒ 2С2Н5ОН + 2СО2↑

З РХР бачимо, що n(C2H5OH)=2n(C6H12O6)

n(C2H5OH) = 2×1,89 моль = 3,78 моль

m(C2H5OH) = n×M = 3,78 моль*46 г/моль = 173,88 г

Відповідь: 173,88 г