допоможіть . Обчисліть відносну густину за воднем суміші кисню з азотом об'ємна частка в якій

становить 59%​

Ответы на вопрос

Отвечает Дудова Снежана.

Ответ: 14,82

Объяснение:

Об'ємна частка газуватих речовин дорівнюється кількісній частки. Для розрахунків примемо суміш кількістю 1 моль, тоді

n(O2) = 1 моль*0,41= 0,41 моль

n(N2) = 1 моль*0,59 = 0,59 моль

М(Н2) = 2 г/моль

М(О2) = 32 г/моль

M(N2) = 28 г/моль

m(сум.) = n(O2)*M(O2)+n(N2)*M(N2) = 0,41*32+0,59*28 = 29,64 г/моль

D(H2) = m(сум.)/М(Н2) = 29,64 г/моль/2 г/моль = 14,82

Відповідь: 14,82