Обчисли об'єм гідроген сульфіду, виміряний за нормальних умов (н.у.), що може прореагувати з

розчином масою 150 г, масова частка йоду в якому становить 2%. Врахуй, що в результаті реакції утворюється сірка. Застосувавши метод електронно го балансу, добери коефіцієнти в рівнянні цієї окисно-відновної реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Гавриленко Филипп.

Дано:

m(розч)=150 г

w(I)=2%

Знайти:

V(H2S)-?

Розв'язання:

m(I)=m(розч)*w/100%=150*2/100=3 г

  ?         0,01 моль

H2S      +      I2               →  2 HI  +  S

1 моль       1 моль

n(I2)=m/M=3/254=0,01 моль

\frac{x}{1} =\frac{0,01}{1}

x=0,01 моль

V(H2S)=n(H2S)*Vm=0,01*22,4=0,224 л

Ответ: 0,224 л