Обчисліть об'єм (л) метану, на повне хлорування якого було витрачено хлор об'ємом 16л (об'єми

газуватих реагентів і продуктів виміряно за однакових умов): А4; Б8; В 16; Г32.ПОМОГИТЕ С РЕШЕНИЕМ ПОЖАЛУЙСТА!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Galyant Viktoriya.

Відповідь:

CH4+Cl2→ CH3Cl+HCl

n(Cl2)=m/M=16 л / 71 г/моль=0,225 моль

n(Cl2)=n(CH4)=0,225 моль

V(CH4)=n*Vм=0,225 моль * 22,4 л/моль= 5,05 л