Обчисліть об'єм газу (н. у.), що виділиться внаслідок дії надлишку хлоридної кислоти на розчин

калій карбонату масою 200 г з масовою часткою 40 %

Ответы на вопрос

Отвечает Давыдова Катя.
K2CO3+2HCl=2KCl+H2O+CO2

m(K2CO3)=200*0,4=80г
n(K2CO3)=80:99~0,8 моль
n(K2CO3)=n(CO2)
V(CO2)=22,4*0,8=17,92 л