Яка маса Na2CO3 потрібна для приготування 2 л розчину, титр якого дорівнює 0,035 г/мл, та 2 л

розчину, в якому Т (Na2CO3/HCІ) = 0,029 г/мл

Ответы на вопрос

Отвечает Наркунас Сергей.

Ответ:

Т=m/V ➡️ m=V*T=2000*0,035=70 г

б) Na2CO3 + 2HCl = 2NaCL + CO2 + H2O

T=m(HCl)/V(Na2CO3) ➡️m(HCl)=0,029*2000=58 г

n(HCl)=m/M=58/36,5=1,5890 моль

по уравнению реакции n(Na2CO3)=n(HCl)/2=0,7945 моль

m=n*M=0,7945*106=84,217 г