Визначте, яку наважку 95% каустичної соди треба взяти для аналізу на вміст , щоб на титрування

отриманого з неї розчину пішло 30мл 0,1241н розчину гідроген хлориду? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Умникова Анастасия.

Відміть розв'язок як найкращий, будь ласка :)

Дано:

w(NaOH) = 0.95

V(HCl) = 30 мл

с(HCl) = 0.1241 н

M(NaOH) = 39,997 г/моль

Знайти: m(NaOH) - ?

Розв'язування:

1) Рівняння реакції: NaOH + HCl = NaCl + H2O

Рівняння матеріального балансу: n(NaOH)=n(HCl)

2) Розкриваємо рівняння матеріального балансу: n(NaOH) = m/M

n(HCl) = c(HCl) * V(HCl)

m1/M = c(HCl) * V(HCl)

m1(NaOH) = c(HCl) * V(HCl) * M(NaOH) = (30 мл * 0,1241 моль/дм3 * 39,997 г/моль)/1000 = 0,1489 (г) ділимо на 1000, щоб перевести мл в дм3

3) Знаходимо масу наважки:

m(NaOH) = m1(NaOH) / w(NaOH) = 0.1489 г / 0,95 = 0,1567 (г)

Відповідь: 0,1567 (г)