Карбон (ІV) оксид об’ємом 3,36 л пропустили крізь кальцій гідроксид. Обчисліть масу утвореної

солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Матвеев Егор.

CO2 + Ca(OH)2 = CaCO3 + H2O

V(CO2) = 3,36 л

m(CaCO3) - ?

Решение:

1) μ(CaCO3) = μ(CO2) = 3,36 л / 22,4 л/моль = 0,15 моль

2) m(CaCO3) = 0,15 моль * 100 г/моль = 15 г

Ответ: 15 г