кальцій гідроксид масою 13.8 г нейтралізували нітратною кислотою у воді що утворилася розчинили

сульфур 6 оксид обчислити масу утвореної сульфатної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Щептев Тёма.

Відповідь:

Ca(OH)2 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + H2O
H2O + SO3 = H2SO4
m(Ca(OH)2) = 13.8 г
n = m/M = 13.8/74 = 0.18 моль
n(Ca(OH)2) : n(H2O)
1 : 1
m(H2O) = M * n = 18*0.18 = 3.24 г
n(H2SO4) : n(H2O)
m(H2SO4) = M * n = 98*0.18 = 17.64 г
Відповідь: m(H2SO4) = 17.64 г

Пояснення: