40 БАЛЛОВ!!!! Один iз елементів головної підгрупи IV групи утворює оксид, масова частка Оксигену

в якому складатиме 30,59%. Який це елемент?

Ответы на вопрос

Отвечает Куприянова Ульяна.

1) формула вищого оксиду Е₂О₅

Знаходимо масову частку елементу головної підгрупи 5 групи:

ω(Е) = 100% - ω(О) = 100% - 74,07% = 25,93%

Визначаємо масу Оксигену, виходячи з загальної формули, в 1 моль:

m(O) = 5*16 = 80 г

Складаємо пропорцію, прийнявши масу елементу за х г:

80 г Оксигену складає 74,07%

2х г Е складає 25,93%

74,07*2х = 80*25,93

х=(80*25,93)/(2*74,07) = 14

В ПСХЕ знаходимо елемент головної підгрупи 5 групи з відносною атомною масою 14, це - Нітроген.

Формула вищого оксиду - N₂O₅

Формула леткої сполуки - NH₃ - амоніак

2) Хімічний знак N, Нітроген знаходиться в другому періоді, п'ятої групи головної підгрупи, порядковий номер - 7, заряд ядра +7, електронів - 7, протонів - 7, нейтронів - 7, відносна атомна маса - 14. Електрона формула 1s²2s²2p³. Неметал, неметалічні властивості у Нітрогену вищі ніж Карбону та Фосфору, але менше ніж Оксигену. Вищий оксид N₂O₅ - проявляє кислотні властивості, формула гідроксиду - HNO₃ - нітратна кислота, утворює летку сполуку NH₃ - амоніак