Яка маса води міститься в гіпсі масою 130г? розпишіть будь ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Жетибаева Меруерт.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaSO4 * 2H2O) - 130г

Знайти: m(H2O)-?

Знайдемо відносну молекулярну масу гіпса:

М(CaSO4 * 2H2O) = 39 + 32 + 16 * 4 + 2(2+16) = 135 + 36 = 171 г/моль

М(2Н2О) = 36 г/моль

Знайдемо масу води:

171 г/моль(CaSO4 * 2H2O)   -  36 г/моль (Н2О)

130 г(CaSO4 * 2H2O)            -  х г (Н2О)

m(H2O)= 130 * 36 : 171 = 27,37 г