Визначте об'єм повітря, який необхідний для спалювання нонану об'ємом 4,5 л, який має густину 0,718

г / см". Прийміть об'ємну частку кисню у повітрі за 20 %

Ответы на вопрос

Отвечает Райда Ярослава.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(C9H20) = 4,5 л = 4500см³

ρ = 0,718 г/см³

w(O2) = 20%

Найти: V(повітря) -?

M(C9H20) = 12 * 9 + 1 * 20 = 128г/моль

m(C9H20) = 4500 * 0,718 = 3231г

n(C9H20) = 3231/128 = 25 моль

Складемо РХР

C9H20 + 14O2 → 10H2O + 9CO2

n(C9H20) : n(O2) = 1 : 14

n(O2) = 25 * 14 = 350 моль

V(повітря) = 22,4 * 350 * 100% : 20% = 39200 л = 39,2м³