Тривалентний метал масою 5,4 г реагує з киснем. Утворюється 10,2 г оксиду. Визначте метал.


Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриев Роман.

Ответ:

Формула оксиду цього металу-R2O3-складаємо згідно його валентності — III

Рівняння:
4R + 3O2 = 2R2O3

За рівнянням реакції:
n (R) = 2n (R2O3) нехай х-молекулярна маса металу, тоді молекулярна маса оксиду буде дорівнює: 2x + 48

Складемо вираз для кількості речовини металу:
n(R) = m(R)/M(R) = 5.4/x

Теж робимо і для оксиду:
n = m / m = 10,2 / 2x + 48, умнажаем цей вираз на 2, так як за рівнянням реакції, n(R) = 2n (R2O3)

Прирівнюємо кількості речовини, як за рівнянням:

\frac{5,4}{x} =\frac{2*10,2}{2x+48}
Вирішуємо це рівняння пропорцією і отримуємо найпростіший алгебраїчний вираз:
5,4 х + 129,6 = 10,2 х
х = 27

Як ми вказали, х-це молекулярна маса металу, х = 27, метал Al-алюміній Al2O3