Ребят срочно помогите пожалуйста. Розв*яжіть задачу Обчисліть об’єм газу, що утвориться при

взаємодії калій карбонату з 720 г 3% розчину хлоридної кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Леонтьева Лиза.

Відповідь:

K2CO3+2HCI=2KCI+CO2+H2O

m(HCI)=720*3/100=21,6г

M(HCI)=36,5г/мль

n(HCI)=2`1,6/36,5=0,6моль

n(HCI):n(CO2)=2:1

n(CO2)=0,6/2=0,3моль

V(CO2)=22,4*0,3=6,72л

Пояснення:

Отвечает Кинцурашвили Милана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р- нHCl) - 720 г

w(HCl) - 3%

Найти: V(CO₂)- ?

Знайдемо масу HCl в розчині

m(HCl) = m(р- нHCl) * w(HCl) = 720 * 0,03 = 21,6 г

Складемо РХР:

                21,6 г               х л

CaCO₃ + 2HCl = CaCl₂ + CO₂↑ + H₂O

               n = 2 моль       n = 1 моль

               M = 36 г/моль  Vm = 22,4 л/моль

               m = 72 г             V = 22,4 л

21,6 г HCl   - х л  (CO₂)

72 г HCl -  22,4 л (CO₂)

V(CO₂) = 22,4  * 21,6 : 72 = 6,72 л