Изначте, у якій із двох або трьох речовин масова частка першого елемента у формулі елемента більша:

а) N2O, NO; б) СО, СО2;

Ответы на вопрос

Отвечает Ларионова Арина.

Ответ:

Объяснение:

а)

М(N2O) = Ar(N) * 2 + Ar(O) = 14 * 2 + 16 = 44

w(N) = Ar(N) * n/М(N2O) * 100% = 14 * 2 /44 * 100% = 63,63%

М(NO) = Ar(N)  + Ar(O) = 14  + 16 = 30

w(N) = Ar(N) * n/М(NO) * 100% = 14 /30 * 100% = 46,66%

масова частка N в формулі N2O більше ніж у NO

б)

М(СO2) = Ar(С)  + Ar(O) * 2 = 12 + 16 * 2 = 44

w(С) = Ar(С) * n/М(СO2) * 100% = 12/44 * 100% = 27,27%

М(СO) = Ar(С)  + Ar(O) = 12  + 16 = 28

w(С) = Ar(С) * n/М(NO) * 100% = 12 /28 * 100% = 42,85%

масова частка С в формулі СO більше ніж у СO2