ПОМОГИТЕ ПРОШУ, ОТДАЮ ВСЕ БАЛЛЫ!!! Чому дорівнює масова частка елементів в сполуках N2O3​


Ответы на вопрос

Отвечает Юнусова Милиска.

Масова частка елементу в сполуці - це відношення маси даного елементу до маси всієї сполуки, виражене у відсотках.

Масова формула сполуки N2O3 означає, що вона складається з двох атомів азоту (N) та трьох атомів кисню (O). Знайдемо молекулярну масу сполуки:

M(N2O3) = 2 × M(N) + 3 × M(O) = 2 × 14.01 г/моль + 3 × 16.00 г/моль = 76.03 г/моль

Тепер можемо знайти масу кожного елементу в сполуці:

маса N = 2 × M(N) / M(N2O3) × 100% = 46.44%

маса O = 3 × M(O) / M(N2O3) × 100% = 53.56%

Отже, масова частка елементу N у сполуці N2O3 дорівнює 46.44%, а елементу O - 53.56%.