Дегідратацією етанолу (за Лебедєвим) можна одержати бутадієн-1,3 з виходом 80%. Для реакції було

взято етанол об'ємом 250 мл, густиною 0,8 г/мл і масовою часткою. спирту 92%. Обчисліть масу бутадієну. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Волкодавов Лев.

Відповідь:

147,2 г

Пояснення:

Розглянемо рівняння дегідратації етанолу за Лебедєвим:

С2Н5ОН → СН3−СН=СН−СН3 + Н2О

За умовою, взято 250 мл етанолу, що містить 92% спирту, тобто маса спирту в етанолі:

m(С2Н5ОН) = V(С2Н5ОН) × ρ(С2Н5ОН) × масова частка спирту = 250 мл × 0,8 г/мл × 0,92 = 184 г

Так як вихід бутадієну складає 80%, то маса отриманого бутадієну становитиме:

m(С4Н6) = m(С2Н5ОН) × 80% = 184 г × 0,8 = 147,2 г

Отже, маса бутадієну, одержаного з 250 мл етанолу, становить 147,2 г.