Визначити формулу кислоти, якщо при спалюванні 29,6г її утворилось 52,8г вуглекислого газу та 21,6

води. Відносна густина за киснем=2,31​.​

Ответы на вопрос

Отвечает Dylykova Dasha.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m (CxHy) = 29,6 г

m (CO2) = 52,8 г

m (H2O) = 21,6  г

D(O2) = 2,31

Найти: CxHy - ?

CxHy  +  O2   =   CO2    +    H2O

1 моль                х моль       у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

M(CxHy) = D(О2) * М(О2) = 2,31  * 32 = 74 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 29,6/74 = 0,4моль

n(CO2) = m (CO2) /М(СО2) = 52,8/44 = 1,2 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHy) = 1,2 * 1/0,4 = 3  моль

n(H2О) = 21,6/18 = 1,2 моль

n(H) = 1,2 * 2/0,4 = 6 моль

n(С) : n(H) = 3 : 6

Маємо формулу : С3Н6

М(С3Н6) = 12 * 3 + 1 * 6 = 42 г/моль

Так як молярна маса сполуки 74 г/моль, то в сполукі присутній Оксиген 74 - 42 = 32

М(О2) = 16 * 2 = 32 г/моль маємо 2 атоми Оксигену

Отже молекулярна формула речовини: С3Н6О2 - пропіонова кислота