Обчисліть масу метанолу, для згоряння якого потрібен кисень об'ємом 13,44л. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Галкин Дима.
Реакція згоряння метанолу (CH3OH) з киснем (O2) відбувається за наступним рівнянням:

CH3OH + 1,5 O2 → CO2 + 2 H2O

Це означає, що для згоряння 1 молекули метанолу потрібно 1,5 молекули кисню. Оскільки нам дано об'єм кисню, а не кількість молекул, спочатку ми мусимо визначити кількість молекул кисню у 13,44 літрах.

Закон Авогадро говорить, що об'єм газу пропорційний кількості молекул, тому ми можемо використати наступну формулу для обчислення кількості молекул кисню:

n = V / Vm

де n - кількість молекул, V - об'єм газу (у літрах), Vm - молярний об'єм газу при нормальних умовах (22,4 л/моль).

n(O2) = 13,44 л / 22,4 л/моль = 0,6 моль

Тепер ми можемо використати рівняння реакції, щоб визначити, скільки моль метанолу буде згоріти за умови, що є достатньо кисню. Оскільки метанол і кисень реагують у співвідношенні 1:1,5, нам потрібно ділити кількість молекул кисню на 1,5, щоб отримати кількість молекул метанолу:

n(CH3OH) = n(O2) / 1,5 = 0,6 моль / 1,5 = 0,4 моль

Нарешті, щоб обчислити масу метанолу, ми можемо використати моларну масу метанолу (32,04 г/моль):

m = n * M

де m - маса (у грамах), n - кількість молекул, M - молярна маса (у г/моль).

m(CH3OH) = 0,4 моль * 32,04 г/моль = 12,8 г

Отвечает Корнейчук Яна.

Відповідь:

Пояснення:

m(C2H5OH) = 41,4 г

Объяснение:

Дано :

V(O2) = 6.72 л

Найти :

m(C2H5OH) - ?

C2H5OH+3O2 → 2CO2+3H2O

1) n(O2) = V/Vm

Vm = 22.4 л/моль

n(O2) = 6,72 л/22,4 л/моль = 0,3 моль

n(O2) = 0,3 моль

2) n(C2H5OH)             0,3 моль

                          =                         =>

          1                              3

n(C2H5OH) = 0,3 моль * 3 = 0,9 моль

n(C2H5OH) = 0,9 моль

3) m(C2H5OH) = n*M

M(C2H5OH) = 12*2+1*5+16+1 = 46 г/моль

m(C2H5OH) = 0,9 моль * 46 г/моль = 41,4 г

m(C2H5OH) = 41,4 г

Ответ : m(C2H5OH) = 41,4 г