5 грам металічного натрію повністю прореагували з етиловим спиртом . Яка маса етилату натрію

прицьому утворюється , якій кількості речовини це відповідає. Розписати задачу!​

Ответы на вопрос

Отвечает Лыпка Катя.

Ответ:

Объяснение:

Реакція між металічним натрієм (Na) і етиловим спиртом (C2H5OH) має наступний хімічний склад:

2Na + 2C2H5OH -> 2C2H5ONa + H2

Тут етиловий спирт діє як нуклеофіл, а металічний натрій як електрофіл. Під час реакції утворюється етилат натрію (C2H5ONa) та водень (H2).

Для визначення маси утвореного етилату натрію потрібно використати молярну масу кожного з компонентів реакції:

Молярна маса Na: 23 г/моль

Молярна маса C2H5OH: 46 г/моль

Молярна маса C2H5ONa: 68 г/моль

Спочатку потрібно визначити кількість молів металічного натрію:

n(Na) = m(Na) / M(Na) = 5 г / 23 г/моль = 0,217 моль

Оскільки металічний натрій реагує з етиловим спиртом у співвідношенні 2:2, то кількість молів етилового спирту дорівнюватиме кількості молів металічного натрію:

n(C2H5OH) = n(Na) = 0,217 моль

За допомогою балансу реакції можна побачити, що кількість молів утвореного етилату натрію дорівнюватиме кількості молів металічного натрію:

n(C2H5ONa) = n(Na) = 0,217 моль

Отже, маса етилату натрію становитиме:

m(C2H5ONa) = n(C2H5ONa) * M(C2H5ONa) = 0,217 моль * 68 г/моль = 14,7 г

Таким чином, під час реакції утвориться 14,7 г етилату натрію, що відповідає 0,217 моль цієї речовини.