На горіння бутану витратили кисень обʼємом 156л. Обчисліть обʼєми бутану, що вступив у реакцію та

карбон(IV) оксиду, що утворився (н.у.). Розпишіть , даю 40 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Бычуткин Дмитрий.

Ответ:

Розглянемо реакцію горіння бутану:

C4H10 + 13/2 O2 -> 4 CO2 + 5 H2O

За законом газів, обсяг газу при нормальних умовах (н.у.) дорівнює 22,4 л/моль. Отже, щоб знайти кількість молей бутану, що вступив у реакцію, спочатку потрібно визначити кількість молей кисню, який був витрачений. Захистимо кількість молей кисню за допомогою його об'єму при н.у.:

n(O2) = V(O2) / Vm(O2) = 156 л / 22,4 л/моль = 6,96 моль

Захистимо кількість молей бутану, використовуючи рівномірність між кількістю молей бутану та кількістю молей кисню:

n(C4H10) = 1/13 * n(O2) = 1/13 * 6,96 моль = 0,535 моль

Тепер можемо визначити об'єм бутану, використаного в реакції, за допомогою його кількості та об'ємної молярної маси:

V(C4H10) = n(C4H10) * Vm(C4H10) = 0,535 моль * 22,4 л/моль = 11,98 л

Також можемо визначити об'єм карбон(IV) оксиду, що утворився, використовуючи рівномірність між кількістю молей бутану та кількістю молей карбон(IV) оксиду:

n(CO2) = 4 * n(C4H10) = 4 * 0,535 моль = 2,14 моль

V(CO2) = n(CO2) * Vm(CO2) = 2,14 моль * 22,4 л/моль = 47,94 л

Отже, було використано 11,98 л бутану та утворилось 47,94 л карбон(IV) оксиду.