❗СРОЧНО❗ Обчисліть об'єм водню, який виділиться при взаємодії магнію із 800 г оцту, масова частка

кислоти в якому становить 6%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Чопик Аня.

Ответ:

Для розв'язання задачі необхідно скласти рівняння реакції між магнієм та оцтом і знайти кількість утвореного водню. Далі можна використати ідеальний газовий закон для обчислення об'єму.

Складання рівняння реакції:

Mg + 2CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2

Обчислення маси оцту, що міститься у зразку:

Маса оцту = 800 г - маса кислоти

Маса кислоти = 800 г * 6% = 48 г

Маса оцту = 800 г - 48 г = 752 г

Обчислення молів реагентів:

Маса Mg = 24.3 г

Маса CH3COOH = 48 г / 60.05 г/моль = 0.799 моль

Визначення обмежуючого реагента:

Оскільки стехіометричний коефіцієнт для магнію дорівнює 1, а для оцту - 2, то на один моль магнію припадає 2 моля кислоти. З вищезазначених даних видно, що кількість молей кислоти більша за кількість молей магнію, тому оцтова кислота є обмежуючим реагентом.

Обчислення кількості утвореного водню:

Відповідно до рівняння реакції, на кожну молекулу оцтової кислоти утворюється одна молекула водню. Таким чином, кількість утвореного водню дорівнює кількості молей кислоти:

Кількість молей H2 = 0.799 моль

Обчислення об'єму водню:

З використанням ідеального газового закону можна обчислити об'єм утвореного водню за нормальних умов (температура 0°C і тиск 1 атм):

V = nRT/P, де

n - кількість молей газу

R - універсальна газова стала (0.0821 латм/(мольК))

T - т