Визначити, який з газів: оксид карбону (IV) масою 4,4 г чи ок- сид нітрогену (IV) масою 4,6 г за

нормальних умов займа льший об'єм.

Ответы на вопрос

Отвечает Черемушкин Сергей.

Ответ:

Оксид карбону (IV) займає менший об'єм за нормальних умов, ніж оксид нітрогену (IV).

Объяснение:

Для визначення, який з газів займає менший об'єм, ми можемо скористатися формулою іdeal gas law, яка має вигляд:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура. При нормальних умовах, тиск дорівнює 1 атмосфері, а температура - 0°C або 273 К.

Ми можемо виразити об'єм V для кожного газу, використовуючи формулу:

V = nRT/P

Для оксиду карбону (IV) масою 4,4 г, ми можемо спочатку визначити кількість речовини n за допомогою молярної маси (молярна маса CO2 = 44 г/моль):

n = m/M = 4.4 г / 44 г/моль = 0.1 моль

Тоді ми можемо підставити відомі значення і виразити об'єм V:

V(CO2) = nRT/P = 0.1 моль * 0.0821 L·атм/(моль·K) * 273 K / 1 атмосфера = 2.24 л

Для оксиду нітрогену (IV) масою 4,6 г, ми можемо також визначити кількість речовини n за допомогою молярної маси (молярна маса NO2 = 46 г/моль):

n = m/M = 4.6 г / 46 г/моль = 0.1 моль

Підставляючи відомі значення, ми можемо виразити об'єм V:

V(NO2) = nRT/P = 0.1 моль * 0.0821 L·атм/(моль·K) * 273 K / 1 атмосфера = 2.53 л

Отже, ми бачимо, що оксид карбону (IV) займає менший об'єм за нормальних умов, ніж оксид нітрогену (IV).