6. За графіком залежності сили тертя вiд сили реакції опори визначити, для якого тіла - 1 чи 2 -

коефіцієнт тертя більший і у скільки разів? Для тiла 1 Он, = 402; Он, = 242; Для тіла 2 Он, = 21; Он, = 4; Для обох тіл Он, = H2- Frep. H 25 20 15 10 5 0 10 20 30 40 NH​

Ответы на вопрос

Отвечает Просол Богдан.

Объяснение:

Коефіцієнт тертя можна визначити, розділивши силу тертя на силу реакції опори:

μ = Fт / Fоп

Так як Fоп = mg, де m - маса тіла, а g - прискорення вільного падіння, то можна записати:

μ = Fт / mg

З графіка видно, що для тіла 1 коефіцієнт тертя більший, ніж для тіла 2, оскільки сила тертя для тіла 1 більша при тому ж значенні сили опори.

Для тіла 1:

μ = Fт / mg = (402 - 242) / (25 * 9,81) ≈ 0,17

Для тіла 2:

μ = Fт / mg = (21 - 4) / (10 * 9,81) ≈ 0,17

Таким чином, коефіцієнт тертя для обох тіл дорівнює близько 0,17