4. Обчислити масову частку оксигену в Кальцій оксиді.


Ответы на вопрос

Отвечает Ильиных Дима.

Ответ:

Масова частка оксигену в Кальцій оксиді (CaO) може бути обчислена з використанням молярних мас складових сполуки.

Молярна маса кальцію (Ca) дорівнює 40.078 г/моль, а молярна маса кисню (O) дорівнює 15.999 г/моль. Оскільки Кальцій оксид (CaO) містить один атом кальцію і один атом кисню, то молярна маса сполуки буде рівна:

M(CaO) = M(Ca) + M(O)

M(CaO) = 40.078 г/моль + 15.999 г/моль

M(CaO) = 56.077 г/моль

Отже, масова частка оксигену в Кальцій оксиді буде:

масова частка O = (молярна маса O / молярна маса CaO) * 100%

масова частка O = (15.999 г/моль / 56.077 г/моль) * 100%

масова частка O = 28.57%

Отже, масова частка оксигену в Кальцій оксиді становить близько 28,57%.

Отвечает Kout Paul.

Ответ:

Отже, масова частка оксигену в кальцій оксиді становить близько 28,6%.

Объяснение:

Масова частка оксигену в кальцій оксиді (CaO) визначається відношенням маси оксигену до загальної маси сполуки і виражається у відсотках.

Розрахунок:

Знайдемо молярну масу CaO:

M(CaO) = M(Ca) + M(O) = 40,08 г/моль + 16,00 г/моль = 56,08 г/моль

Знайдемо масу оксигену в CaO:

M(O) = 16,00 г/моль

Обчислимо масову частку оксигену:

масова частка О = (Маса О / Загальна маса) x 100%

масова частка О = (16,00 г/моль / 56,08 г/моль) x 100% ≈ 28,6%