ПЖ ПЖ СРОЧНО!!!!! ДАЮ 35 БАЛЛОВ 4. Розв'яжіть задачу: Реакція відбувається згідно рiвняння: CaCO,

→ CaO + CO2 негашене вапно вуглекислий вапняк Обчисліть, скільки вапняку розклалось, якщо утворилось 11,2г негашеного вапна та 8,8 г вуглекислого газу.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кораблев Стас.

Відповідь: 0,1119 моль CaCO3 розклалося, утворюючи 6,28 г CaO та 4,93 г CO2

Пояснення: M(CaCO3) = M(Ca) + M(C) + 3M(O) = 40,08 + 12,01 + 3×16,00 = 100,09 г/моль

n(CaCO3) = m/M = 11,2/100,09 = 0,1119 моль

n(CaO) = n(CO2) = 0,1119 моль

m(CaO) = n(CaO) × M(CaO) = 0,1119 × 56,08 = 6,28 г

m(CO2) = n(CO2) × M(CO2) = 0,1119 × 44,01 = 4,93 г