Під час згорання 7,2 г органічної речовини утворилось 9,9 г карбон (ІV) та 8,1 г води. Відносна

густина речовини за воднем складає - 16. Визначити молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Аркушенко Данил.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHyО)= 7,2 г

m(CO2) = 9,9 г

m(H2O) = 8,1 г

D(H2) = 16

Знайти: CxHyО-?

CxHy  +  O2   =   CO2    +      H2O

1 моль                х моль          у моль

Знайдемо масу сполуки :

Mr(CxHyО) = D(H2) * М(Н2) =  16 * 2 =32 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHyО) = m(CxHyО)/Mr(CxHyО) = 7,2/32 = 0,225 моль

n(CO2) = m(CO2)/М(СО2) = 9,9/44 = 0,225 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHyО) = 0,225 * 1/0,225 = 1 моль

n(H2О) = m(Н2О)/М(Н2О) = 8,1/18 = 0,45 моль

n(H) = 0,45 * 2/0,225 = 4 моль

М(CxHyО) = 12 * 1 + 1 * 4 = 16 г/моль , тобто не дорівнює масі вихідної речовини, отже ця речовина містить Оксиген

m(О) = 32 - 16 = 16г

Визначимо кількість речовини Оксигену:

n(О) = m(О)/М(О) = 16/16 = 1 моль

Отже формула: СН4О - метиловий спирт