До 500 г розчину нікель сульфату NiSO4 з масовою часткою солі 24 % додали 80 мл води. Зазнач масову

частку нікель сульфату NiSO4 в утвореному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Заводчиков Алексей.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку знайдемо масу нікель сульфату у початковому розчині:

Масова частка NiSO4 у початковому розчині = 24%, тоді маса NiSO4 у початковому розчині:

m(NiSO4) = 0.24 * 500 г = 120 г

Після додавання 80 мл води маса розчину залишилась та масова частка NiSO4 змінилась. Об'єм розчину після додавання води становить 500 г + 80 мл = 580 г.

Знайдемо масову концентрацію розчину після додавання води:

масова концентрація = маса розчиненої речовини / маса розчину

масова концентрація NiSO4 = m(NiSO4) / m(розчину) = 120 г / 580 г ≈ 0.207 = 20.7%

Отже, масова частка нікель сульфату в утвореному розчині становить близько 20.7%.