Задача хімія 8 клас напишіть через дано: час взаємодії натрій силікату з хлоридною кислотою

утворився драглистий осад кількістю речовин 1,7 моль.Обчисліть масу вихідних речовин​

Ответы на вопрос

Отвечает Власова Лена.

Ответ:

Na2SiO3 + 2HCl = 2NaCl + H2SiO3↓ (драглистий осад)

Якщо кількість речовини осаду H2SiO3 дорівнює 1,7 моль, то можна обчислити маси вихідних речовин за формулами:

m (Na2SiO3) = n (Na2SiO3) • M (Na2SiO3)

m (HCl) = n (HCl) • M (HCl)

де n - кількість речовини, а M - молярна маса.

За мольними співвідношеннями речовин у реакції:

n (Na2SiO3) = n (H2SiO3) = 1,7 моль

n (HCl) = 2 • n (Na2SiO3) = 3,4 моль

За періодичною системою елементів Д.І.Менделєєва:

M (Na2SiO3) = 2 • Ar (Na) + Ar (Si) + 3 • Ar(O) = 122 г/моль

M(HCl)=Ar(H)+Ar(Cl)=36 г/моль

Тоді:

m(Na2SiO3)=1,7 моль•122 г/моль=207,4 г

m(HCl)=3,4 моль•36 г/моль=122,4 г

Ваша відповідь: m(Na2SiO3)=207,4 г; m(HCl)=122,4 г.

Объяснение: