Обчисліть об'єм та кількість речовини газу, що утворився при взаємодії оцтової кислотимасою 80г з

натрієм.​

Ответы на вопрос

Отвечает Григоренко Илья.

Ответ:

Для кращого розуміння, я все росписав. Сподіваюсь тобі буде так максимально зрозуміло

Объяснение:

Застосуємо закон Дальтона:

Запишемо рівняння реакції між оцтовою кислотою і натрієм:

CH3COOH + Na → CH3COONa + 1/2H2

Розрахуємо кількість молярної маси оцтової кислоти:

Молярна маса CH3COOH = 12.01 + 3(1.01) + 12.01 + 16.00 = 60.05 г/моль

Визначимо кількість молів оцтової кислоти:

Кількість молів CH3COOH = маса / молярна маса = 80 г / 60.05 г/моль = 1.33 моль

Знайдемо кількість молів натрію, який необхідно для повної реакції з оцтовою кислотою:

За рівнянням реакції, 1 моль CH3COOH взаємодіє з 1 моль Na

Тому, кількість молів Na = 1.33 моль

Розрахуємо об'єм газу, що утворився при нормальних умовах (температура 0 °C або 273 K, тиск 1 атм):

За законом Дальтона, сумарний тиск утворених газів дорівнює сумі часткових тисків окремих газів.

Так як утворився лише 1 моль газу (1/2 моль водню), його частковий тиск дорівнюватиме сумарному тиску.

Стандартний тиск дорівнює 1 атм, тому об'єм газу буде рівним його кількості в молях:

V = nRT/P = (1 моль)(0.0821 Л·атм/(моль·К))(273 К)/(1 атм) ≈ 22.4 Л

Отже, об'єм газу, що утворився, при нормальних умовах, дорівнює приблизно 22.4 л.

Розрахуємо кількість речовини утвореного газу, використовуючи кількість молів натрію, яку ми визначили раніше:

За рівнянням реакції, 1 моль Na взаємодіє з 1/2 моль H2

Тому, кількість молів H2 = 1/2 моль

Отже, кількість молів газу, що утворився, дорівнює кількості молів H2, тобто 1/2 моль.

Розрахуємо об'єм газу, що утворився, за умови, що тиск та температура відмінні від стандартних. Для цього скористаємося формулою газового закону:

PV = nRT

де P - тиск газу в паскалях, V - об'єм газу в метрах кубічних, n - кількість молів газу, R - універсальна газова стала (8.31 Дж/(моль·К)), T - температура газу в Кельвінах.

Припустимо, що тиск газу дорівнює 2 атм, а температура дорівнює 25 °C (або 298 K).

Отже, ми можемо розрахувати об'єм газу за формулою:

V = nRT/P = (1/2 моль)(8.31 Дж/(моль·К))(298 K)/(2·10^5 Па) ≈ 6.19·10^-3 м^3 = 6.19 л

ВІдповідь: об'єм газу, що утворився, за умови, що тиск дорівнює 2 атм, а температура дорівнює 25 °C, дорівнює приблизно 6.19 л.