Обчисли масові частки елементів у сполуках: СО, Cr (SO4)3


Ответы на вопрос

Отвечает Македонский Олег.

Відповідь:

Масова частка елементів у сполуці СО:

Маса молекули СО = 12,01 г/моль + 15,99 г/моль = 28,00 г/моль

Масова частка вуглецю (С) = (маса атомів С у молекулі СО / маса молекули СО) * 100% = (12,01 г/моль / 28,00 г/моль) * 100% ≈ 42,89%

Масова частка кисню (О) = (маса атомів О у молекулі СО / маса молекули СО) * 100% = (15,99 г/моль / 28,00 г/моль) * 100% ≈ 57,11%

Отже, масова частка вуглецю у сполуці СО дорівнює близько 42,89%, а масова частка кисню - близько 57,11%.

Масова частка елементів у сполуці Cr (SO4)3:

Молярна маса Cr (SO4)3 = 52,00 г/моль + 3*(32,06 г/моль + 415,99 г/моль) = 52,00 г/моль + 3128,24 г/моль = 392,72 г/моль

Масова частка хрому (Cr) = (маса атомів Cr у молекулі Cr (SO4)3 / маса молекули Cr (SO4)3) * 100% = (52,00 г/моль / 392,72 г/моль) * 100% ≈ 13,24%

Масова частка сірки (S) = (маса атомів S у молекулі Cr (SO4)3 / маса молекули Cr (SO4)3) * 100% = (3*32,06 г/моль / 392,72 г/моль) * 100% ≈ 24,53%

Масова частка кисню (О) = (маса атомів О у молекулі Cr (SO4)3 / маса молекули Cr (SO4)3) * 100% = (3415,99 г/моль / 392,72 г/моль) * 100% ≈ 62,23%

Отже, масова частка хрому у сполуці Cr (SO4)3 дорівнює близько 13,24%, масова частка сірки - близько 24,53%, а масова частка кисню - близько 62,23%.

Отвечает Скорынин Никита.

CO (Угарный газ):

w (C) = 12 / 28 * 100 = 42.86 процента

w (O) = 16 / 28 * 100 = 57.14 процентов

Cr(SO4)3 (Сульфат хрома 3):

w (Cr) = 104 / 392 * 100 = 26.53 процента

w (S) = 96 / 392 * 100 = 24.49 процента

w (O) = 192 / 392 * 100 = 48.98 процентов