При взаимодействии 180г 15% раствора щёлочи с оксидом фосфора 5,образовалось два вещества. Найдите

массу продукта реакции, но не воды. Решите пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Никитин Давид.

Объяснение:

P2O5 + 6NaOH = 2Na3PO4 + 3H2O

M(P2O5)= 2•31+5•16= 142г/моль

M(Na3PO4)=3•23+31+4•16= 164г/моль

M(H2O)=2•1+16 = 18г/моль

m(P2O5)=mp-pa•w(P2O5)=180•0.15=27г

n(P2O5)= m/M= 27/142 = 0.19моль

n(Na3PO4)= 2•n(P2O5)= 2•0.19=0.38моль

n(H2O)=3•n(P2O5)= 3•0.19=0.57моль

m(Na3PO4)=n•M= 0.38•164= 62.3г

m)H2O)= n•M= 0.57•18= 10.3г

Отвечает Кузьмина Оксана.

Ответ:

Для розв'язання задачі необхідно скласти рівняння реакції між щелочшю та оксидом фосфору:

P4O10 + 12NaOH → 4Na3PO4 + 6H2O

З рівняння видно, що при реакції 1 моль P4O10 реагує з 12 молями NaOH, утворюючи 4 моля Na3PO4 та 6 молей H2O.

Спочатку потрібно визначити кількість NaOH, що була взята для реакції:

маса NaOH = 15% * 180 г = 27 г

кількість NaOH = маса / молярна маса = 27 г / 40 г/моль = 0.675 моль

З рівняння видно, що 12 моль NaOH реагує з 1 моль P4O10. Тому кількість P4O10, яка реагувала з NaOH, дорівнює:

кількість P4O10 = 0.675 моль / 12 = 0.05625 моль

Тепер можна визначити масу Na3PO4, утвореного при реакції:

молярна маса Na3PO4 = 164 г/моль

маса Na3PO4 = кількість Na3PO4 * молярна маса = 0.05625 моль * 164 г/моль = 9.225 г

Отже, маса продукту реакції, але не води, дорівнює 9.225 г.