При спаленні вуглеводня масой 6,75гр, утворилося обьєм СО2 11,2л та вода масою 6,75гр Відносна

густина за воднем 27 Знайти формулу

Ответы на вопрос

Отвечает Сивков Влад.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 6,75 г

V(CO2) = 11,2 л

m(H2O) = 6,75 г

D(Н2) = 27

Знайти: CxHy-?

0,125 моль         0,5 моль   0,375 моль

CxHy  +  O2   =   CO2    +    H2O

1 моль                х моль       у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

Mr(CxHy) = D(Н2) * М(Н2) = 27 * 2= 54 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 6,75/54 = 0,125 моль

n(CO2) = V(CO2)/Vm= 11,22/22,4 = 0,5 моль

n(С) = n(CO2)/n(CxHy) =  0,5 * 1/0,125 = 4 моль

n(H2О) = 6,75/18 = 0,375 моль

n(H) = 0,375 * 2/0,125 = 6 моль

n(С) : n(H) = 4 : 6

Отже формула С4Н6 - бутин