До розчину алюміній сульфату масою 1 кг з масовою часткою солі 6,84% додали розчин лугу до

припинення виділення осаду. Обчисліть масу утвореного осаду.

Ответы на вопрос

Отвечает Галлямов Инсаф.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(p-ну AL2(SO4)3) = 1 кг =  1000 г

w(Al2(SO4)3) = 6.84% = 0,0684

Найти: m(Al(OH)3-?

Знайдемо масу (Al2(SO4)3) в розчині:

m(Al2(SO4)3) = m(p-ну AL2(SO4)3) * w(Al2(SO4)3) = 1000 * 0,0684 =68,4г

Складемо РХР

Al2(SO4)3 + 6NaOH = 2Al(OH)3 + 3Na2SO4

M(Al2(SO4)3) = 27 * 2 + (32 + 16 * 4) * 3 = 342 г/моль

Знайдемо кількість речовини (Al2(SO4)3)

n(Al2(SO4)3)= m(Al2(SO4)3)/M(Al2(SO4)3) = 68,4/342 = 0,2 моль

З РХР бачимо, що

n(Al2(SO4)3) = 2n(Al(OH)3)

n(Al(OH)3) = 2 * 0,2 = 0,4 моль

M(Al(OH)3) = 27 + ( 16 * 1) * 3 = 78 г/моль

m(Аl(OH)3) =n(Al(OH)3) * M(Al(OH)3) = 0,4 * 78 = 31,2 г