1. Обчислити кількість речовини вуглекислого газу, що містить 3,01•1023 молекул. 2. Обчислити

кількість молекул ферум (ІІІ) оксиду кількістю речовини 0,2 моль. 3. Обчислити кількість молекул та атомів, що містяться в кисні кількістю речовини 0,4 моль. 4. Обчислити кількість речовини водню, що містить 3,01•1022 атомів Гідрогену.

Ответы на вопрос

Отвечает Пшонко Юлія.

Ответ:

1)Знаючи число молей речовини, можна обчислити його масу за формулою: m = M · n М(CO2) = 44 г/моль; m(CO2) = 44 г/моль · 0,5 моль = 22 г. Відповідь: маса 3,01 · 1023 молекул вуглекислого газу дорів- нює 22 г.

3)Дано:

n(О2)=0,4моль

N(O2)-?

Розв'язування:

З формули n=N/N(а) ⇒N=n×N(а) ,де N(а)=6,02×10²³моль⁻¹

N(O2)=n(O2)×N(а)=0,4 моль × 6,02×10²³моль⁻¹ = 2,4×10²³

Відповідь: у кисні кількістю речовини 0,4 моль міститься 2,4×10²³ молекул і атомів.

4)Щоб знайти кількість речовини, треба число частинок (атомів, молекул і т.д.) поділити на число Авогадро, яке дорівнює :

За цією формулою знайдемо кількість речовини водню:

(моль).

Відповідь: 0,05 моль