Обчислити молярну масу метану СН4, якщо відомо, що маса 1 л (н.у.) становить 0,71 г. Срочно нужно!​


Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.
Молярна маса (M) метану СН4 - це маса однієї молі метану. Щоб обчислити M, ми можемо використати відомі дані про масу 1 л (н.у.) метану.

Маса 1 л (н.у.) метану = 0,71 грама. За стандартних умов температури і тиску, об'єм однієї молі будь-якого газу становить 22,4 л (це відомо як молярний об'єм).

Отже, кількість молей метану в 1 л (н.у.) дорівнює:

n = V / Vm = 1 л / 22.4 л/моль = 0.0446 моль

Молярна маса метану дорівнює його масі, поділеній на кількість молей:

M = m / n = 0.71 г / 0.0446 моль = 16.0 г/моль

Отже, молярна маса метану СН4 дорівнює 16.0 г/моль.