Розрахуйте масу наважки, необхідну для приготування 250 см3 0,05 М розчину AgNO3?


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Даниил.

Відповідь:

Для розрахунку маси необхідно використати формулу:

м = n × M

де м - маса речовини, г (що ми шукаємо), n - кількість речовини, молях, а M - молярна маса речовини, г/моль.

Спочатку знайдемо кількість речовини в 250 см³ 0,05 М розчину AgNO3:

n = c × V

де c - концентрація розчину, М, а V - об'єм розчину, л.

Перетворимо 250 см³ у літри:

V = 250 см³ = 0,25 л

Тоді кількість речовини:

n = 0,05 М × 0,25 л = 0,0125 моль

Далі, знайдемо масу AgNO3:

M(AgNO3) = 107,87 г/моль (молярна маса AgNO3)

м = n × M = 0,0125 моль × 107,87 г/моль = 1,35 г

Отже, маса наважки, необхідна для приготування 250 см3 0,05 М розчину AgNO3, дорівнює 1,35 г.