Який об’єм кисню витратиться на горіння суміші об’ємом 200л, що містить метан (45%) і пропан (55%)?

Срочноооо очень Пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Гончарова Даша.

Відповідь:

730 л.

Пояснення:

Щоб знайти відповідь, нам потрібно обчислити кількість кожного газу в суміші, а потім кількість кисню, необхідну для їх спалювання.

Припустимо, що об’єм суміші V = 200 л.

Об’єм метану в суміші Vметан = 0,45 * V = 0,45 * 200 літрів = 90 літрів.

Об’єм пропану в суміші Vпропан = 0,55 * V = 0,55 * 200 літрів = 110 літрів.

Хімічне рівняння горіння метану виглядає так:

CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

Одна молекула метану реагує з двома молекулами кисню, тому об’єм кисню, необхідний для спалювання одного об’єму метану, становить 2 * 90 літрів = 180 літрів.

Хімічне рівняння горіння пропану таке: C3H8 + 5O2 -> 3CO2 + 4H2O

Одна молекула пропану реагує з п’ятьма молекулами кисню, тому об’єм кисню, необхідний для спалювання одного об’єму пропану, становить 5 * 110 літрів = 550 літрів.

Загальний об’єм кисню, необхідний для спалювання суміші, становить 180 л + 550 л = 730 л.