Поможіть 1.Обчислити масу нітратної кислоти HNO³ кількістю речовин 1,5 моль.


Ответы на вопрос

Отвечает Верзилова Таня.

Відповідь:M г/моль = Mr

Mr(HNO3)=Ar(H)+Ar(N)+3*Ar(O)=1+14+3*16=63

Маса 1 моль = 63 г/моль, маса 2 моль = 126

Можна записати під формулою ці показники

1,5 моль      хг

Zn(OH)2+2HNO3=Zn(NO3)2+2H2O

1 моль      126г

Складаємо пропорцію

1,5моль/1моль=Хг/126

х=1,5моль*126г/1моль=189г

Пояснення: