8. Обчисліть силу струму, за якої пiд час електролізу розчину калій сульфату за 50 хв одержали

0,95 л (н.у.) водню.

Ответы на вопрос

Отвечает Rudnev Roman.

Для розв'язання цієї задачі необхідно використати закон Фарадея, який говорить, що кількість речовини, що виділяється на електроді, пропорційна кількості електричного заряду, що пройшов через розчин.

Маємо об'єм виділеного водню - 0,95 л (н.у.). Це означає, що кількість водню, що виділилась, може бути обчислена за допомогою його густиною при нормальних умовах (н.у.) - 0,0899 г/л.

Маса виділеного водню:

m(H2) = V(H2) * ρ(H2) = 0,95 л * 0,0899 г/л = 0,085405 г

За законом Фарадея, кількість заряду, що пройшов через електроліт, пропорційна кількості речовини, що виділилась на катоді:

q = F * n

де q - кількість заряду, що пройшов, F - стала Фарадея, n - кількість моль електронів, що брали участь у реакції.

Кількість молей водню:

n(H2) = m(H2) / M(H2) = 0,085405 г / 2 г/моль = 0,0427025 моль

Значення сталої Фарадея:

F = 96485 Кл/моль

Отже, кількість заряду, що пройшов, дорівнює:

q = F * n = 96485 Кл/моль * 0,0427025 моль = 4116,45 Кл

Час електролізу - 50 хв або 3000 с. Сила струму може бути обчислена зі співвідношення:

I = q / t

де t - час електролізу.

I = 4116,45 Кл / 3000 с = 1,372 Або 1,37 А

Отвечает Кушнір Володя.

Ответ:Для обчислення сили струму, що протікає під час електролізу розчину калій, потрібно використовувати закон Фарадея електролізу.

Закон Фарадея електролізу стверджує, що маса речовини, яка виділяється або знімається з розчину під час електролізу, пропорційна кількості електричного заряду, що пройшов через електроліт.

Формула, що використовується для обчислення сили струму в електролізі, це:

I = m / (F * M)

де I - сила струму, що протікає через розчин, m - маса речовини, яка виділяється або знімається з розчину, F - фарадаєвська стала (96500 Кл / моль), а M - молярна маса речовини.

Для розчину калій хлориду (KCl) під час електролізу виділяється калій на катоді і хлор на аноді. Молярна маса KCl дорівнює 74,55 г / моль, тому щоб визначити силу струму, нам потрібно знати масу калію, що виділяється або знімається з розчину.

Наприклад, якщо маса калію, що виділяється дорівнює 1 граму, тоді:

I = m / (F * M)

I = 1 г / (96500 Кл / моль * 39,1 г / моль)

I = 0,000026 Або 26 мкА

Отже, сила струму, яка протікає під час електролізу розчину калій, залежить від маси калію, що виділяється або знімається з розчину.

Объяснение: