Обчисліть ступінь полімеризації для поліетилену якщо одна молекула цього полімеру в 450 разів важча

за молекулу азоту​

Ответы на вопрос

Отвечает Гладков Даниил.

Відповідь:

Щоб визначити ступінь полімеризації для поліетилену, необхідно порівняти молекулярну масу полімеру з молекулярною масою мономеру, з якого він утворився.

За відомими даними, молекулярна маса азоту (N₂) дорівнює близько 28 г/моль. Тому, якщо молекула поліетилену в 450 разів важча за молекулу азоту, то молекулярна маса поліетилену буде дорівнювати:

28 г/моль x 450 = 12 600 г/моль

Таким чином, ступінь полімеризації для поліетилену дорівнює відношенню молекулярної маси поліетилену до молекулярної маси мономеру (етилену), яка дорівнює 28 г/моль:

12 600 г/моль ÷ 28 г/моль ≈ 450

Отже, ступінь полімеризації для поліетилену дорівнює близько 450, що означає, що в середньому він складається з 450 молекул етилену.

Отвечает Кот Вика.

Відповідь: Для обчислення ступеня полімеризації необхідно знати відношення молекулярної маси полімеру до молекулярної маси мономеру, а також масову частку мономеру в полімері.

За умовою задачі, молекула поліетилену в 450 разів важча за молекулу азоту. Отже, молекулярна маса поліетилену дорівнює 450 * молекулярній масі молекули азоту.

Молекулярна маса молекули азоту дорівнює 14 г/моль (взято з періодичної таблиці), тому молекулярна маса поліетилену буде:

M(поліетилену) = 450 * 14 г/моль = 6300 г/моль

Масова частка мономеру в полімері може бути знайдена зі ступеня полімеризації (DP) за формулою:

DP = M(полімеру) / M(мономеру) = M(поліетилену) / M(етилену)

де M(етилену) - молекулярна маса етилену, що дорівнює 28 г/моль.

Тоді:

DP = 6300 г/моль / 28 г/моль ≈ 225

Отже, ступінь полімеризації для поліетилену дорівнює близько 225.