4. При спалюванні 3,04 г магнію виділилося 76,45кДж теплоти. Розрахувати тепловий ефект реакції.

Написати термохiмiчне рiвняння. аріант

Ответы на вопрос

Отвечает Куулар Ай-Хаан.

Тепловий ефект реакції можна розрахувати за формулою:

q = m * ΔH

де q - тепловий ефект реакції, m - маса речовини, що бере участь у реакції, ΔH - молярна теплота згоряння магнію.

Спочатку потрібно знайти мольну масу магнію, використовуючи його атомну масу з таблиці Менделєєва:

M(Mg) = 24.31 г/моль

Молярна маса магнію = 3.04 г / 24.31 г/моль = 0.125 моль

Тоді тепловий ефект реакції буде:

q = m * ΔH = 0.125 моль * ΔH

Тому ΔH = q / 0.125 моль = 76.45 кДж / 0.125 моль = 611.6 кДж/моль

Термохімічне рівняння реакції горіння магнію може бути записане наступним чином:

Mg(s) + 1/2 O2(g) -> MgO(s)

де (s) - показує, що речовина знаходиться у твердому стані, (g) - у газоподібному, а (l) - у рідкому. Коефіцієнт 1/2 перед O2 вказує на те, що необхідно півмоля кисню для реакції з однією моллю магнію. Термохімічне рівняння також можна записати з вказанням молярної теплоти реакції:

Mg(s) + 1/2 O2(g) -> MgO(s); ΔH = -611.6 кДж/моль