До розчину масою 250г з масовою часткою барій гідроксиду 20% додали надлишок хлоридної кислоти.

Обчисліть масу солі що при цьому утворилася та масу кислоти що втратилась. ПОМОГИТЕ СРОЧНОООО

Ответы на вопрос

Отвечает Долганова Полина.

Ответ:
Отже, маса солі, що утворилася, дорівнює 60,96 г

Объяснение:
Спочатку потрібно знайти масу барій гідроксиду в розчині:

м(Ва(OH)2) = 250г * 20% = 50г

Звідси можна визначити, яку кількість моль Ва(ОН)2 міститься у розчині:

n(Ва(OH)2) = м(Ва(OH)2) / M(Ва(OH)2), де M(Ва(OH)2) - молярна маса Ba(OH)2

n(Ва(OH)2) = 50г / 171,34 г/моль = 0,292 моль

Оскільки хлоридна кислота є обмежуючим реагентом, то розрахуємо кількість моль HCl, яка потрібна для повної реакції з Ba(OH)2:

n(HCl) = 2 * n(Ba(OH)2) = 2 * 0,292 моль = 0,584 моль

Тому масу хлоридної кислоти, яка була витрачена, можна визначити так:

м(HCl) = n(HCl) * M(HCl), де M(HCl) - молярна маса HCl

м(HCl) = 0,584 моль * 36,46 г/моль = 21,25 г

Після того, як хлоридна кислота була додана до розчину, вона повністю реагуватиме з Ba(OH)2. Знайдемо масу BaCl2, яка утвориться після реакції:

м(BaCl2) = n(Ва(OH)2) * M(BaCl2), де M(BaCl2) - молярна маса BaCl2

м(BaCl2) = 0,292 моль * 208,23 г/моль = 60,96 г