Сколько молей кислорода идет на горение 46г натрия? Какова масса полчившегося оксида?​


Ответы на вопрос

Отвечает Гогленков Иоанн.

Ответ:

Для визначення кількості молей кисню, необхідного для горіння 46 г натрію, необхідно спочатку записати хімічне рівняння реакції горіння:

4Na + O2 → 2Na2O

З цього рівняння можна зрозуміти, що на один мол натрію (Na) потрібно 0.5 мола кисню (O2). Тому для 46 г натрію:

Молярна маса Na = 23 г/моль

Кількість молей Na = 46 г / 23 г/моль = 2 моля

Кількість молей O2 = 0.5 * 2 моля = 1 моль

Тепер можна використовувати стехіометрію реакції, щоб визначити масу оксиду, який утворюється під час реакції горіння:

Молярна маса Na2O = 62 г/моль (випливає з хімічного рівняння)

Кількість молей Na2O = 0.5 мола (випливає з хімічного рівняння, яке показує, що на 4 моли Na йде 2 молі Na2O)

Маса Na2O = 0.5 мола * 62 г/моль = 31 г

Отже, для горіння 46 г натрію необхідно 1 моль кисню, а маса утвореного оксиду складає 31 г.

Объяснение: