Визнач масову частку кислОТИ, ЯКЩО ДЛЯ приготування 9,9 л води. 13,4 кг його розчину використали?​


Ответы на вопрос

Отвечает Доля Яна.

Відповідь: Для вирішення задачі необхідно знати масу кислоти, яка міститься у 13,4 кг розчину. Цю масу можна визначити, помноживши масу розчину на його концентрацію.

Оскільки не вказано конкретну кислоту, використаємо середню молярну масу для розрахунку. Наприклад, для сірчаної кислоти (H2SO4) середня молярна маса складає 98 г/моль.

Спочатку переведемо масу розчину в грами:

13,4 кг = 13 400 г

Розрахуємо молярну концентрацію розчину:

Молярність = кількість речовини (у молях) / об'єм розчину (у літрах)

Необхідно перевести 9,9 л води в масу, використовуючи її густину (1 г/мл):

Маса води = об'єм води x густина води = 9,9 л x 1000 г/л = 9900 г

Отже, маса розчину складає 13 400 г + 9900 г = 23 300 г.

Молярність = кількість речовини (у молях) / об'єм розчину (у літрах) = маса речовини (у грамах) / (молярну масу (у г/моль) x об'єм розчину (у літрах))

Молярність розчину = 13 400 г / (98 г/моль x 9,9 л) = 14,27 моль/л

Знайдемо масу кислоти, яка міститься в 23 300 г розчину:

Маса кислоти = молярність x середня молярна маса x об'єм розчину = 14,27 моль/л x 98 г/моль x 9,9 л = 13 849 г

Обчислимо масову частку кислоти:

Масова частка кислоти = маса кислоти / маса розчину x 100% = 13 849 г / 23 300 г x 100% ≈ 59,6%

Отже, масова частка кислоти у розчині становить близько 59,6

Пояснення: Завдання було виконане через бота який робить все якщо цікаво пиши у інстаграм maks.grosh

Отвечает Олицкая Софья.

Дано:

m р-ну(кислоти) = 13,4 кг

V(води) = 9,9 л

Знайти:

ω(кислоти) - ?

Розв'язання:

1) m (води) = ρ (води) * V (води) = 1 * 9,9 = 9,9 кг;

2) m(кислоти) = m р-ну(кислоти) - m(води) = 13,4 - 9,9 = 3,5 кг;

3) ω(кислоти) = m * 100% / m р-ну = 3,5 * 100% / 13,4 = 26,1%.

Відповідь: Масова частка кислоти становить 26,1%.