Розставити коефіцієнти в хімічних рівняннях а) НgO = Нg + О2 б) Аl+ О2 = Аl2О3 в) Fe + О2 = FeО г)

H2O = H2↑ + О2↑ д) Ва+ H2О = Ва(ОН)2 + H2↑ є) ZnS + O2 = ZnO + SO2

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Георгий.

а) НgO = Нg + О2

Це реакція розкладу, тому коефіцієнти будуть такі:

НgO → Нg + 1/2 О2

б) Аl + О2 = Аl2О3

У цій реакції відбувається згоряння металу, тому коефіцієнти будуть:

4 Аl + 3 О2 → 2 Аl2О3

в) Fe + О2 = FeО

Це також реакція згоряння, тому коефіцієнти:

4 Fe + 3 О2 → 2 FeО3

г) H2O = H2↑ + О2↑

Ця реакція описує електроліз води, тому її коефіцієнти:

2 H2O → 2 H2↑ + O2↑

д) Ва+ H2О = Ва(ОН)2 + H2↑

У цій реакції відбувається заміщення водню металом, тому коефіцієнти:

Ва + 2 H2О → Ва(ОН)2 + H2↑

є) ZnS + O2 = ZnO + SO2

Це реакція окиснення, тому коефіцієнти:

2 ZnS + 3 О2 → 2 ZnO + 2 SO2