Приготувати розчин масою 200 г. з масовою часткою солі 12 % . (Тобто визначити масу солі та об*єм

води , які знеобхідно взяти для приготування розчину)

Ответы на вопрос

Отвечает Старцев Александр.

Дано:

m р-ну(солі) = 200 г

ω(солі) = 12%

Знайти:

m(солі) - ?

V(води) - ?

Розв'язання:

1) m(солі) = ω * m р-ну / 100% = 12% * 200 / 100% = 24 г;

2) m(води) = m р-ну(солі) - m(солі) = 200 - 24 = 176 г;

3) V(води) = m / ρ = 176 / 1 = 176 мл.

Відповідь: Маса солі становить 24 г; об'єм води - 176 мл.