Який об'єм вуглекислого газу необхідний за нормальних умов на взаємодії з 8 г натрій гідроксиду для

утворення середньої солі?

Ответы на вопрос

Отвечает Томчук Виктория.

Дано:

m(NaOH) = 8 г

Найти:

V(CO2) - ?

Решение:

CO2 + 2NaOH => Na2CO3 + H2O

n=m/M

M(NaOH) = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

n(NaOH) = 8/40 = 0,2 моль

n(CO2) = ½n(NaOH) = 0,2/2 = 0,1 моль

V=Vм

V(CO2) = 0,1 × 22,4 = 2,24 л

Ответ: 2,24 л