яку масу кальцій нітрат тетрагідрату потрібно додати до 200 г розчину з масовою часткою кальцій

нітрату 0,15 щоб одержати розчин з масовою часткою Ca(NO3)2 38%. Дуже треба​

Ответы на вопрос

Отвечает Черёмухин Владислав.

Ответ:

Маса кальцій нітрату в 200 г розчину з масовою часткою 0,15 становить:

200 г x 0,15 = 30 г Ca(NO3)2

Нехай маса кальцій нітрату тетрагідрату, яку додадуть, дорівнює x грамам. Тоді маса кальцій нітрату в остаточному розчині буде:

30 г + x г = (200 + x) г x 0,38

11,4 г + 0,38x = 30 г + x

0,62x = 18,6 г

x ≈ 30 г

Отже, потрібно додати близько 30 г кальцій нітрату тетрагідрату до 200 г розчину, щоб одержати розчин з масовою часткою Ca(NO3)2 38%.