На суміш порошків магній та магній оксиду масой 11,2 г подіяли надлишком етанової кислоти.

Виділився газ об'ємом 6,72 л. Визначте масу компонентів суміші?

Ответы на вопрос

Отвечает Малярова Поля.

Відповідь:

Пояснення:

Реакція магнію з етановою кислотою відбувається за наступним рівнянням:

Mg + 2CH3COOH -> (CH3COO)2Mg + H2

З цього рівняння видно, що 1 моль магнію виділяє 1 моль газу водню.

Об’єм 1 моля газу за нормальних умов дорівнює 22,4 л.

Таким чином, у реакції бере участь:

6,72 / 22,4 = 0,3 моль магнію.

Маса магнію у суміші складає:

0,3 * 24,3 = 7,29 г

Оскільки загальна маса суміші дорівнює 11,2 г, то маса магній оксиду складає:

11,2 - 7,29 = 3,91 г